„Každá nota, ktorá zaznie, je spojená s tou nasledujúcou a všetky musia byť zahrané dokonale, inak sa celý efekt stráca...“

Nina Simone. Tretia z inšpirujúcich žien, ktorým je venovaný šperkový seriál značky Bazu.

 

 

Dôkazov toho, že technická dokonalosť môže, ba musí mať dušu, je mnoho. Ja som si vybrala ten, ktorý na perfektnej technike stavia najsilnejšie emócie, aké človeku dokáže sprostredkovať hudba.

 

 

Nina sa počas svojho búrlivého života stala symbolom ženy, ktorá svoje túžby realizuje naplno a bez kompromisov a bolesť, ktorú takýto život prináša, pretavila do toho najemotívnejšieho, čo hudba dvadsiateho storočia ponúka.

 

 

Trpezlivosť, odhodlanie a húževnatosť jej pomohli stať sa klavírnou virtuózkou navzdory dobe. Jej spev je svojou neuchopiteľnou krásou v znepokojujúcom kontraste s dokonalosťou jej klavírnej bravúry a jej život plný sklamaní a nesplnených snov sa stal hybnou silou pre Ninu, navždy meniacu farbu a hlas (nielen) Ameriky.

 

 

Každý detail mojich šperkov vzniká v dopredu premyslenom príbehu, s dôrazom na kvalitu materiálu i ručného prevedenia. Hodinám práce dáva zmysel túžba po harmonickom celku a farebnosť tejto kolekcie nesie odkaz na jedinečnosť štýlu ženy, ktorá „unesie“ vysokú glamour estetiku zlata i uvoľnenejšie kombinácie techniky soutache s kovovými prvkami.

 

 

Kolekcia Nina nemá ambíciu napodobňovať génia, je mojou kreatívnou poctou žene, ktorá prekonáva a celým svojím životom posúva hranice toho, čo minulosť považuje za umelecky a kultúrne prijateľné.

 

 

 

 

 

 

A máme pre vás aj malé prekvapenie. Ku každej objednávke z tejto novej kolekcie vám darujeme náramok s príveskom a kauri mušličkami. Vďaka dlhšej šnúrke s nastaviteľným uzlom môžete Mini Ninu nosiť ako náhrdelník i náramok. Sadne tak mame ako aj dcére. 

(darčeky vám vyberieme náhodne) 

 

 

 

Foto: Kristína Brezinová Rídekyová
Muah: Natália Bartová
Modelka: Marianna Lörinczová
Text: Creative MRD