Ak rozmýšľate nad svadbou v boho štýle, alebo sa jednoducho radi kocháte nádhernými fotografiami svadieb v tomto duchu, poďme si o nich povedať niečo viac.  

Boho chic štýl v sebe spája rafinovanú eleganciu a uvoľnenú atmosféru nádhernej prírody zároveň. Moderné boho svadby sú dokonalou zmesou neutrálnych a zemitých tónov. Krása svadobnej výzdoby boho spočíva v uvoľnenosti a flexibilnosti pravidiel. Svadby v bohémskom štýle sú nekonvenčné a eklektické, obsahujú prírodné prvky i etnické vzory. V rôznych krajinách sa môžu líšiť na základe kulúrnych odlišností a jedinečností.  Ideálne na usporiadanie takejto svadby sú rustikálne miesta s príjemnou atmosférou. Príjemným bonusom je, že realizácia je zvyčajne veľmi šetrná k rozpočtu a veľkú časť výzdoby dokážete zvládnuť aj sami.

https://www.youtube.com/watch?v=xl4yuMpBj34Svadobná kytica pre boho nevestu by mala odzkadľovať ročné obdobie, v ktorom sa svadba koná. Môžu v nej byť zakomponované pierka, výrazné druhy odzobných tráv, pšenica, poľné kvety, levanduľa, zaujímavé listy, a pod. Môže pôsobiť divoko a chaoticky a presne taký je zámer. Čím divokejšie kvety vyzerajú, tým lepšie. Slovo „bohémka“ pochádza zo sveta kočovných rómov, ktorých šaty kombinovali všetko, čo mali poruke, takže v podstate existuje len jediný limit: vaša kreativita! Boho svadobné šaty majú väčšinou splývavé línie, ich štýl je uvoľnený a šik zároveň. Môžu byť v hippie štýle alebo ušité z romantickej čipky. 

Pre dokonalú kombináciu k nim zvoľte doplnky ako napríklad čelenky či šperky v prírodných odtieňoch. Odvážnejšie nevesty môžu siahnuť aj po klobúku. Výnimočné miesto tu nachádzajú práve handmade výrobky. 

Ideálnym účesom pre boho nevesty sú ležerné vlny, ktoré môžu byť jemne zopnuté, zapletené do akoby nedbalého vrkoča, či voľne padajúce na chrbát. Vyhnite sa účesom, ktoré vyzerajú príliš dokonalo alebo prehnane upraveno. Krása je v nedokonalostiach a v tomto štýle to pláti dvojnásobne. 

Tak čo vravíte na svadbu v tomto štýle? Máte už predstavu, ako by vaša boho svadba mohla vyzerať? Rada sa dozviem vaše názory a inšpirácie! Podeľte sa s nami v komentároch ♥ Teším sa na vaše reakcie!

Koncept: Svatební magazín Moliere

Miesto: Vinný sklep Tosca

Fotografka: Veronika Anýžová

Kameraman: Michal Vinc

Modelka: Tereza Šulc

Svadobné šaty: Svatební salon Veronica

Šperky: Zuzana Barčáková

MuaH: Kristýna Komendová

Oblek: Molier Store

Tlačoviny: Ioznameni

Prstene: Jwellerybyjunacz

Dekorácie: meyouus.cz

Kvetiny: Kytky z kary

Sladký bar: Nussdeo