Valentína.

Naša nová kolekcia pre nevesty.

 

 

A prečo dostala práve takéto meno?

Všetci poznáme a mnohí oslavujeme deň všetkých zamilovaných Valentín. Viete však, ako tento sviatok vznikol?
A viete, kto to Sv. Valentín vlastne bol? O jeho postave koluje mnoho legiend.

Žil v Ríme v 3. storočí nášho letopočtu za vlády cisára Claudia II.. Jedna z legiend hovorí, že ten zakázal zásnuby i sobáše v celej krajine, aby neboli muži rozptyľovaní svojimi ženami a rodinami a mohli sa naplno venovať vojenskej kariére. Kňaz Valentinus aj napriek tomuto zákazu sobášil zamilované páry. Cisár sa o tom dozvedel, dal ho uväzniť a odsúdil ho na trest smrti. Pred popravou ešte stihol napísať list dcére dozorcu, do ktorej sa zaľúbil. Ten vraj končil slovami „Od Tvojho Valentína“. A tak vzniklo prvé Valentínske prianie .

Iná legenda hovorí, že sviatok sv. Valentína ako sviatok zamilovaných sa začal sláviť v stredoveku v Anglicku a Francúzsku. Práve v polovici februára si vtáci začínajú hľadať svoj pár, preto sa 14. február začal sláviť ako sviatok zamilovaných. Mnoho literatúry z tých čias odkazuje práve na tento zvyk. Zaujímavá je aj legenda, ktorá hovorí, že sv. Valentín mal rád ruže a iné voňavé kvety, ktorými obdarúval snúbencov a prial im šťastný život, a preto sa považuje za patróna snúbencov a mladomanželov. (zdroj)

Nech je pravda o Valentínovi akákoľvek, jeho posolstvo si pripomíname každý rok 14.2. Nebudeme kaziť peknú myšlienku tohto sviatku úvahami o jeho komercionalizácii v posledných rokoch.

Nás zaujala jeho podstata a tou je láska. Nebolo teda vhodnejšieho názvu pre novú svadobnú kolekciu ako práve Valentína.

 

 

Je plná jemných, elegantných kúskov, ktoré vo váš deň D podčiarknu krásu nevesty a dodajú jej jedinečný šmrnc luxusu ručne šitého šperku.

 

 

 

 

Perly sú nadčasové, jemné a zároveň vznešené. V kolekcii venovanej láske a jej oslave teda nemohli chýbať.

 

 

 

 

 

Jednotlivé šperky môžete ľubovoľne kombinovať. V prípade potreby ich farebne zladíme. Všetky sú úplne ľahunké. 

 

 

 

 

 

Každý model je možné upraviť podľa vašich predstav. Môžete si zvoliť ako farbu šujtáše (biela, ivory, béžová atď.), tak aj farbu kryštálov a korálok (biela, zlatá, strieborná a pod.). Napíšte nám správu a spolu dohodneme všetky detaily.

 

 

Kombinácia slonovej kosti (ivory) a zlatých korálok.

 

 

Ten istý model v bielo-striebornom variante.

 

 

 

 

 

Toto sú náušnice, ktoré majú naše nevesty dlhodobo najradšej. V mierne pozmenenej verzii si našli miesto aj vo Valentíne. Doplnili sme ich o náramok a hrebienok. 

 

 

 

 

 

Všetky modely nájdete v tejto kategórii našej galérie.

Veríme, že sa vám Valentína páči a tešíme sa, že budeme súčasťou nadchádzajúcich svadieb takýmto pekným spôsobom. 

 

 

Foto: Stanka Hollo

Mua a model: Michaela Pospíšilová

Vlasy: Marilyn kaderníctvo Kulová